Künye

İDEA DERGİ YAYINCILIK VE TASARIM

Merhaba;

İdea dergi ; kadın girişimci Umut Kaşan sorumluluğunda yayın hayatına başlayan Türkçe – İngilizce aylık yayınlar ile 6.sayısını yapmış Aydın ve Didim’in her kesiminden sosyal yaşama dair sektörel ve güncel haberlerin yanı sıra zengin içeriği ile birlikte şahıs, kamu resmi ve özel kurum ve işletmelere ait ” aktüel, magazin, turizm, spor, sanat, moda ” haberleri  ile yerel yayıncılık önderliği yapan KOSGEP kadın girişimci desteği projesi içerisinde olan şehir dergisidir.

Türkçe-İngilizce yayın yapan şehir dergisi olarak Aydın ve Didim’in tüm ilçe ve mahallelerinde ücretsiz olarak dağıtımı yapılan dergimiz ilgiyle tüketilmektedir. Bununla birlikte vizyonumuz ve misyonumuz doğrultusunda, şehrimiz Didim’in kardeş şehirleri olan Yunanistan / Leros – Almanya / Laubach ve ilçemizde yaşayan İngiliz popülasyonu da gözetilerek  İngiltere’de çeşitli bölgelere bireysel çabalarımızla İdea Dergi’yi gönderiyoruz. KOSGEP kadın girişimci desteği projesi içerisinde olan ; İdea Dergi’nin Misyonu  Türkçe-İngilizce dil seçenekleri ile şehrimizde ve kardeş şehirlerimizde ilgiyle takip edilen, arşiv niteliği taşıyan zengin içeriği ile etik, ekonomik ve doğrudan yerelden yayımcılık yolu ile tek kaynaktan sürekli tanıtım atağı sağlamak ve yerelden turizm hareketliliği yaratmak.

İdea Dergi’nin Vizyonu ise;  İlçemizdeki kamu, özel sektör, kişi ve kurumlar arası haber, reklam ve görüş iletişimini sağlayacak takip ve yayınlar yolu ile ilçemizin tanıtım ve haber etkileşimini artırılarak, zengin içerikli, kaliteli, güvenilir, yayıncılık etik ve ilkelerine bağlı, popüler ve bilimsel görüşleri barındıran, türkçe ingilizce dil içeriği ile şehrimizi ilgilendiren her konuda arşiv niteliğinde kaynak gösterilen, ilçemizin yurtiçi ve yurtdışındaki kardeş şehirlerine de ulaşarak, şehrimizin tanıtımına katkı sağlayan, en ekonomik biçimde doğrudan yerelden yurtdışına ulaşarak, tanıtım ağı oluşturmak, takip edilen, tercih edilen örnek şehir dergisi yayıncılığı yapmaktır.

Her ay mutlaka bir ulusal nitelikte bir isim ile röportajın da yer aldığı dergimizi ‘ www.ideadergi.com ’ web sitemizden de bu güne kadar yayınlanmış tüm sayılarını görebilirsiniz. Dergimize gösterdiğiniz  ilgiye teşekkür ederiz.

 

Umut KAŞAN

İdea Dergi Yayıncılık ve Tasarım

TEL: 0535 514 78 28

0538 550 78 91

Mail : umutkasan@gmail.com / ideadergi@gmail.com

 

YAYIN TÜRÜ

( 581403 ) Bilimsel, Teknik, Kültürel  vb. Dergi ve Süreli Yayın
Türkçe – İngilizce ( Haftada Dörtten Az Yayınlananlar )

YÖNETİM YERİ

EFELER MAH. ATATÜRK BULVARI 1433 SOK.  CUMHURİYET İŞ MERKEZİ NO :2 DARİRE 15- 17

DİDİM AYDIN

TEL : 0535 514 78 28

0850 304 56 79

BASIM YERİ: İZMİR

SORUMLU YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ – EDİTÖR – GENEL YAYIN

Umut Kaşan

GRAFİK TASARIM

İbrahim Özkan – Umut Kaşan – Özlem Yeşil

ÇEVİRİ

Zeynep Vergili

FOTOGRAF

Nurlan Tahirli

REKLAM VE ABONELİK SORUMLUSU

Umut Kaşan  / 0 535 514 78 28

Dergimizde ve sitemizde yayınlanan tüm içeriklerin kullanım hakkı İDEA DERGİ YAYINCILIK VE TASARIM’a aittir.Kullanımı için İzin alınması ve url ile kaynak gösterilmesi mecburidir.Tespiti halinde telif hakları ihlali maddeleri gereğince idari ceza işlemleri başlatılacaktır.